top of page
Stworzone by na nich lądować. Komórki kochają powierzchnie naszych implantów.
we_are_implantology.png
bonetrust-plus-cone.png

z czystego tytanu grade4

bez aluminium i wanadu

BoneTrust czysty implant .001.jpeg
clean-implant.jpeg
Powierzchnie implantów BoneTrust®
są czyste zgodnie z wytycznymi
Fundacji CleanImplant.
Czysty tytan, czyste implanty
BoneTrust®  

Niezależnie

przetestowane i sprawdzone

Ekstremalnie jednorodna i czysta
powierzchnia SLA
dla maksymalnego połączenia z kością
Średnia porowatość  1,3 μm.
Podczas badań przeprowadzanych w latach 2014/2015 przez BDIZ EDI przebadano elektronowym mikroskopem skaningowym 65 systemów implantacji pod kątem analizy   ilościowej i jakościowej.
Implanty Medical Instinct wykazały się precyzyjną wykonania i brakiem zanieczyszczeń produkcyjnych
i organicznych.

czysty implant

 • Wszystkie implanty tytanowe rodziny BoneTrust® wykonane są z czystego utwardzonego tytanu Grade 4. Brak w składzie aluminium i wanadu oraz potwierdzona w niezależnych testach czystość produkcyjna - brak poprodukcyjnych i biologicznych zanieczyszczeń - sprawia, że system immunologiczny w pierwszej fazie wgajania "nie ma z czym walczyć". Przekłada się to na przewidywalne zachowanie i wyższą statystykę systemu.

design gwintu

 • Specjalny samonacinający gwint o równomiernym skoku dla kości gąbczastej i kortykalnej sprawia, że implant wprowadzany jest jednakową siłą przez obie warstwy, nie wywołując pomiędzy biegiem gwintu ściskania kości. Dodatkowo w części kortykalnej gwint jest rozszczepiony dla zmniejszenia naprężeń tnących w warstwie zbitej kości. Wszystko to dla atraumatycznego wprowadzania implantu, optymalnej stabilizacji pierwotnej we wszystkich jakościach kości. 

bonetrust-plus-cone.jpg

połączenie TORX

 • To kombinacja wewnętrzenego stożka (11°) i precyzyjnego TORX'a (zabezpieczenie antyrotacyjne). To mechanicznie odporne i szczelne połączenie,
  eliminujące mikroruchy na połączeniu, charakteryzujące się dokładnym i wygodnym pozycjonowaniem komponentów protetycznych. 
   

 • Torx 6 pozycyjny, to dzieło inżynierii zapewnia precyzyjne i uszczelniające się połączenie implantu z komponentami protetycznymi. Rozwarty stożek 11° umożliwia planowanie i osadzanie bezpośrednio konstrukcji przykręcanych pod warunkiem zachowania dywergencji osi implantów poniżej 11°. 

platform switching

 • Dla dodatkowego stymulowania kości do zachowania jej poziomu, implant zaopatrzony jest w dośrodkowe zawężenie typu platform switching. Rant wypolerowany jest na wysoki połysk.

implanty z czystego tytanu BoneTrust

koncepcja zaniżonych średnic

 • Implanty w systemie BoneTrust® cone+ posiadają celowo zaniżone średnice, ma to na celu pozostawienie większej ilości kości wokół implantu szczególnie wokół szyjki. Szerszy margines biologiczny to lepsze ukrwienie i mniejsze zaniki kostne w strefie estetycznej.

4 średnice

3 platformy protetyczne

 • 3 platformy protetyczne to 3 wielkości połączenia z implantem. Implanty o średnicy 3.4 i 4.0 mm mają wspólną platformę M. Komponenty takie jak gingivaformery, transfery, analogi możesz stosować zamiennie, chociaż przyjemniej pracować w jednym kolorze...

rozmiary implantu BoneTrust cone
 • Aż 4 długości dolne
  W przedziale dolnym z długościami 6.5  8.0. 10.0 11.5 mm masz zawsze możliwość dobrania odpowiedniej długości, szczególnie do dna zatoki szczękowej lub nerwu zębodołowego dolnego. 

implanty z czystego tytanu grube chude BoneTrust
implantaris2020PNG_edited.png
bottom of page