top of page

NanoBone - stabilny materiał kościotwórczy

NanoBone materiały kościotwórcze
NanoBone broszura PDF

Materiały do regeneracji kostnej we współczesnej chirurgii stomatologicznej są codziennością. Co drugi lub trzeci implant wymaga wokół siebie rozbudowy kostnej.

Firma ARTOSS GmbH opracowuje i produkuje na bazie technologii NanoBone® biomatriały do regeneracji kostnej. 

NanoBone® jest nie tylko syntetycznym materiałem kościozastępczym lecz raczej kościotwórczym. Tajemnica sukcesu leży w mocy nanostruktury: nanokrystaliczny hydroksyapatyt (HA) zatopiony w matrix żelowo krzemowym. 

NanoBone materiały kościotwórcze

NanoBone® jest materiałem  wzorowanym na naturalnych procesach zachodzących podczas odbudowy kości. Struktura materiału kościotwórczego jest bardzo podobna do struktury kości naturalnej. Dzięki połączeniu nanokrystalicznego hydroksyapatytu (HA), który jest głównym składnikiem kości autologicznej i nanocząsteczkowej struktury żelowej matrycy krzemowej, która aktywnie pobudza proces formowania się nowej kości, odbudowa kości przebiega w naturalnym procesie remodelingu

Nanokrystaliczny hydroksyapatyt zawarty w NanoBone® ma taką samą morfologię jak kość autologiczna. Nisko-temperaturowa technologia wytwarzania pozostawia hydroksyapatyt w postaci niesynteryzowanej.

NanoBone materiały kościotwórcze

Krzem zawarty w żelowej matrycy krzemionkowej jest niezbędnym pierwiastkiem śladowym dla zdrowych włosów, paznokci, skóry oraz kości. Jest również istotnym elementem komórek kościotwórczych i odpowiada za odbudowę tkanki kostnej i jej jakość.

NanoBone materiały kościotwórcze

Syntetyczny materiał kościotwórczy

NanoBone® nie zawiera składników pochodzenia ludzkiego czy zwierzęcego co eliminuje ryzyko przeniesienia infekcji. Również kwestie etyczne związane z zastosowaniem materiałów syntetycznych nie stanowią problemu dla pacjentów. Nowoczesna technologia wytwarzania gwarantuje najwyższą jakość produktu.

Naturalny proces remodelingu

Dzięki unikalnej nanostrukturze NanoBone®, przebudowa kości przebiega w sposób całkowicie naturalny: osteoklasty rozpuszczają materiał, a osteoblasty tworzą nową kość. Procesy resorpcji materiału i tworzenia kości są połączone. Wyniki leczenia są powtarzalne i przewidywalne.

Kontrolowana osteoindukcja

NanoBone® posiada właściwości osteokondukcyjne i osteoindukcyjne, co oznacza, że aktywnie pobudza proces tworzenia się nowej kości a nie jest jedynie rusztowaniem.

NanoBone materiały kościotwórcze

   implantologia    

periodontologia    

chirurgia stomatologiczna 

logo NanoBone
NanoBone

NanoBone (English Audio)

Nano Bone - synthetisches Knochenaufbaumaterial

implantaris2020PNG_edited.png
bottom of page